Skóra jest największym organem regulującym i ochronnym naszego ciała. Poprzez skórę następuje nasz kontakt z otoczeniem - i to nie tylko fizycznie lecz także zmysłowo. Będąc w dobrym nastroju, czujemy się dobrze we "własnej skórze" w pełnym znaczeniu tych słów. Podczas, gdy w minionych stuleciach bladość uważana była za wytworną, to w czasach obecnych naturalna opalenizna ciała jest oznaka aktywności fizycznej, atrakcyjności i zdrowia. Wygląd zewnętrzny stanowi dla coraz większej liczby ludzi wyraz osobistego stylu życia. Atrakcyjnie opalana skóra wzmaga siłę oddziaływania. Wszystko jedno czy w pracy czy też poza nią każdy prezentuje się po prostu lepiej.

Jak korzystać z solarium ?

Korzystasz z solarium a może dopiero masz zamiar zacząć? Poniżej znajdziesz wskazówki, porady oraz przeciwwskazania dotyczące opalania się w solarium.

  1. Jeśli jesteś pierwszy raz na solarium zapytaj o poradę kogoś z obsługi. Powiedz, że jesteś pierwszy raz i spytaj na ile minut powinnaś wejść. W zależności od rodzaju Twojej karnacji powinnaś za pierwszym razem iść na nie więcej niż 8 minut. Przy bardzo jasnej karnacji powinnaś skrócić ten czas o połowę. Poproś również kogoś z obsługi, aby Ci wytłumaczył obsługę łóżka.
  2. Używaj specjalnych kosmetyków do opalania w solarium. Zapewnią one bezpieczeństwo dla Twojej skóry oraz zwiększą skuteczność opalania. Kosmetyki nakładaj bezpośrednio przed opalaniem się. Zwróć uwagę na najbardziej delikatne miejsca jak pachwiny, podbrzusze, dekolt, piersi, twarz, płatki uszu. Sutki są najbardziej wrażliwym miejscem zatem powinnaś o nie szczególnie zadbać poprzez ich zakrycie albo nałożenie dużej warstwy kremu ochronnego. Kosmetyki dobierz do rodzaju swojej karnacji, opalenizny i rodzaju skóry.


Projekt i wykonanie i-portfolio.pl


PARTNERZY

www.studio-wiktoria.pl | Fryzjerstwo|